Uudised

Ülevaade 2021. aasta II kvartali puiduturust

Aasta teise kvartali põhimärksõnaks kujunes niigi kõrgete okaspuupalkide hindade veelgi kiirem tõus, kusjuures kuusepalkide kallinemine on olnud selgelt suurem kui männipalkide.
Hinnad püstitasid kõigi 4 sortimendi osas absoluutse rekordi. Kvartaliga kasvas hind männipalkidel 17,7%, männipeenpalkidel 15,7%, kuusepalkidel 25% ja kuusepeenpalkidel 22,4%.

Loe lisa

Metsamaid tabanud hinnaralli paneb ostjad proovile

Eestis vahetab aastas omanikku ligikaudu 20 000 hektarit metsamaad. Eelmisel aastal tehti üle 3000 tehingu, mille väärtus oli 107 miljonit eurot. Aasta-aastalt on konkurents ostjate seas läinud järjest tihedamaks. Lisaks traditsioonilistele metsandusettevõtetele ostavad metsa fondid ja teised ettevõtted, kel otsene seos metsandusega puudub, kuid kes näevad metsamaas turvalist rahapaigutust. Ei ole harvad juhud, kus müüakse mõni start-up- või mõni muu ettevõte ja suur osa saadud kapitalist suunatakse metsamaade ostu.

Loe lisa

OSKA ülevaade: rohepööre loob uusi võimalusi puidutööstustele

Digitehnoloogia ulatuslik kasutuselevõtt ja keskkonnasäästlikkuse tähtsustumine mõjutavad kõiki majandussektoreid tugevalt juba lähiaastatel. Koos digi- ja rohepöördega muutuvad tööelus vaja minevad teadmised ja oskused igal tasandil – nii lihtööliste kui juhtide jaoks, selgub OSKA värskest ülevaatest.

Loe lisa

Metsamaa – kellele tulevikku suunatud rahapaigutus, kellele igapäevane elatusallikas

Väikemetsaomanik, saati selline, kes mõne ühistu tiiva alla pole pugenud, on metsamaade turul üsna haavatav – väikese puidukoguse eest on keeruline head hinda saada, riigi maaoksjonitel osalemiseks aga napib vaba raha.

Loe lisa