Talumaade ost

Talumaade ost

Oma talumaa müük on omanikule alati pisut raske otsus. Põhjuseid on mitmeid, kuid enamasti on koht seotud mitmete mälestustega ning tekitab nostalgiat. Seetõttu hoitakse, vahel liigagi kaua, oma talumaast emotsionaalselt kinni ning lükatakse müüki edasi. Samal ajal koht aga laguneb ning kaotab väärtuses. Mõistame omanike muret, kuid võime omalt poolt kinnitada, et pea alati tunnistavad kliendid peale talumaa müüki, et neil oleks nagu kivi südamelt langenud. Et otsust ja protsessi kergendada, oleme siia kirja pannud olulisema, mida talumaade müügist teadma peaksid. Nii on eeltöö juba tehtud ja kui vaja, saad meie poole pöörduda täpsustavate küsimustega.

Mis põhjustel talumaid müüakse?

Oma talumaa müügiks võib olla mitmeid põhjuseid. Üks on näiteks klassikaline vajadus suurema või väiksema eluruumi järele, enamasti linnas, kus on ka rohkem töökohti. Teine, ning rohkem levinud, on see, kui vanem põlvkond kaob eest ning talumaad pärandatakse järeltulijatele. Juba kaua linnas elanuna on keeruline hakata end järsku kahe majapidamise vahel jagama. See on raske nii ajaliselt kui rahaliselt. Aga kuna talukoht hoiab endas mälestusi toredatest aegadest, lükatakse müüki üha edasi. Kui siis oluline otsus lõpuks ette võetakse, on see tegelikult müüjale suureks kergenduseks. Meie, kes me oleme juba talumaade ostuga aastaid tegelenud, saame aga teie koorma üle võtta ning tagada maale väärika kohtlemise.

Teeme pakkumise kõikidele talumaadele

Sageli uuritakse meilt, kas talumaale pakkumise tegemiseks peavad need mingis kindlas seisukorras olema. Üldsegi mitte, vaatame üle kõik pakutava. Oleme ostnud nii suuri ja hoolitsetuid talukohti kui ka neid, kus on ainult vundament veel alles. Samuti pole takistuseks see, et talumaadega koos soovitakse müüa nii põlde kui metsa. Ostame rõõmuga ka need ära. Siis saad muretult tegeleda vaid ühe tehinguga ning oma aega ning vaeva säästa. Pakkumise küsimiseks ega ka mitte müügiks mingeid ettevalmistusi pole vaja teha, piisab soovist ja tahtmisest.

Kuidas toimub talumaade ostu protsess meie poolt?

Talumaade ostu protsess erineb vastavalt sellele, kas müüjal on juba soovitud hind välja mõeldud või mitte. Kui hind on olemas ning nõustume, et antud maa seda väärt, saame üpris kiiresti tehingusse minna. Kui aga hinda ise määrata ei oska (see on täiesti tavaline, kui ekspert ei ole!), võtame teiega peale päringu saatmist ühendust. Leiame aja maad vaatamas käia ning seejärel teeme omapoolse hinnapakkumise. Kui hind mõlemat osapoolt rahuldab, liigutakse edasi notari juurde. Raha kanname notarideposiiti, kes selle juba müüja kontole edasi kannab. Muide, notaritasude ja riigilõivu pärast ei pea muretsema, selle eest hoolitseme ise.

Pakutav hind sõltub mitmest asjaolust

Talumaade ostu puhul määrab hinda kõige rohkem maa asukoht. Lisaks on tähtis see, millises seisukorras on maal asuvad ehitised. Oleme kursis kinnisvara turuolukorraga ning oskame sellega arvestada. Üks, mis veel hinna puhul oluline on, on talumaale ligipääs. Suur pluss on sinna viiv kõvakattega tee ning kehtiv teeservituut. Hoolimata kõikidest siin toodud hinnatingimustest, ära pelga siiski päringut esitada. Oleme kindlad, et suudame igale pakutavale talumaale pakkuda konkurentsivõimelist hinda.

Talumaade müük on enamasti seotud emotsionaalse otsusega ning selle võiks ja peaks hoolikalt läbi mõtlema. Samas ei tasu oodata liiga kaua ning lasta väärtusel üha langeda. Kui olete valinud müügi, võtke meiega ühendust. Meil on talumaade ostuga aastatepikkused kogemused ning saame pakkuda teie väärtuslikule maale konkurentsivõimelist hinda.

Küsi pakkumist