Metsamaa ost

Metsamaa ost

Metsamaa müük on omanikule pigem keeruline ja tihti ka elumuutev otsus, millega on seotud palju emotsioone. Mõistame Metsaservas täielikult seda dilemmat. Seetõttu soovime, et teeksid omanikuna kaalutletud ja teadliku tehingu. Metsamaa ost ja müük nõuavad mõlemad erinevaid eelteadmisi. Et saaksid tehingu jaoks korralikku eeltööd teha, panime siia kirja olulisema, mida teema kohta teadma peaksid.

Miks metsamaad müüa?

Metsa omamine ja selle majandamine nõuab nii teadmisi, energiat, aega kui finantse. Mets ennast kahjuks ise ei hoolda ning seetõttu on vaja teemal pidevalt kätt pulsil hoida. Kui elad aga oma metsamaast kaugel või oled hõivatud muude elusündmustega, võib metsamaa omamisega kaasneda süütunne tegemata töö pärast. Meil on Metsaservas nii metsa haldamise kui metsamaa ostuga aastatepikkune kogemus. Saame võtta koorma teie õlult, hoolitseda metsa õiglase kohtlemise eest ning pakkuda lisaks teile konkurentsivõimelist tasu.

Milline metsamaa sobib müügiks?

Puutume tihti kokku klientidega, kes muretsevad, et metsamaa kehv seisukord on takistuseks selle müügile. Võime teid rahustada – meie jaoks on igasugune metsamaa väärtuslik ning leiame viisi sellest parim välja võluda. Samuti uuritakse meilt, kas on vahet, millises Eesti otsas müüdav metsamaa asub. Tegelikult ei ole, vaatame kindlasti üle kõik pakutu, nii Mandri-Eestis kui kohalikel suursaartel. Küll vaatame pakutud metsamaa suurust, see peaks olema vähemalt 0,5-hektarit.

Kuidas toimub metsamaa ostu protsess?

Kõige lihtsam on meiega ühendust võtta otse kodulehelt läbi ankeedi (link). Samuti vastame meelsasti teie telefonikõnedele ja e-mailidele (link). Oluline on kirjale lisada pakutava maa katastritunnus. Sellest piisab täiesti, et metsaga kinnistule pakkumine teha, metsakorralduskava võib puududa. Kinnitame, et pakkumine jõuaks teieni kahe päevaga. Kui kinnistu asub ühel saartest, võib kuluda pisut kauem.

Ära pelga meile päringut teha ka siis, kui:

  • Kinnistu on koormatud hüpoteegi või rendilepinguga
  • Kinnistu on kaasomandis või ühisomandis ning müüa soovib vaid üks osapool
  • Kinnistul on looduskaitselised piirangud või majandustegevus üldse keelatud
  • Kinnistul on kõik raied juba tehtud

Kõik need tingimused on läbiräägitavad! Lisa meile kogu vajalik info ja leiame koos lahenduse.

Millest sõltub metsamaa hind?

Metsamaa hind sõltub päris mitmest asjaolust. Olulisemad on seal kasvava metsa puude liigid, metsa vanus ja metsa boniteet. Mis asi see on? Lühidalt seletades väljendab boniteet maa viljakust ehk seda, kui palju maa suudab metsa kasvatada. Kui juba teame nii puude liike, metsa vanust kui boniteeti, saame teile metsamaa ostuks teha garanteeritult konkurentsivõimelise pakkumise.

Oleme nõus, et metsamaa müük on tähtis otsus ning seda ei peaks vastu võtma uisapäisa. Kogu infot ning mõtle läbi oma soovid. Seejärel võta juba meiega ühendust ning teeme teile metsamaa ostuks parima pakkumise!

Küsi pakkumist